Szórás Képlete. A szórás diagramos megjelenítése kapcsán érdeklődnék. C) belátható, hogy a négyzetösszegek jobban jellemzik a sokaság szerkezetét, ezért használják a szóródás jellemzésére az átlagos négyzetes eltérést a statisztikában.
Nagy szórás azt jelzi, hogy a véletlen változó eloszlik az átlagértéktől. A szórás függvény az argumentumokat statisztikai sokaság mintájának tekinti. A becsült szórás képlete gyakorisági sor esetén.
Ennek a populációnak a szórása a becslés standard hibája.
A szóródás egyik mérőszáma, amely a minta szórását (s) a minta átlagához (x) viszonyítja. A szórás az x véletlen változó varianciájának négyzetgyöke, μ átlagos értékkel. Más szavakkal, ez a teljes adatkészlet átlagát jelenti, nem csupán egy mintát. A legfontosabb középértékek áttekintése után figyelmünket egy másik jelenség, a szóródás fogalma felé fordítjuk, ami egyszerűen azt jelenti, hogy a sokasági elemek, megfigyelések egymástól eltérnek, nem azonosak, ennek az eltérésnek a mértékét (a homogenitást, vagy épp a heterogenitást) pedig a statisztika mérni szeretné.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése